راهنمای استفاده صحیح و بهتر از تخته وایت برد

نکات ناب استفاده صحیح از تخته وایت برد و سالم ماندن آن

نکات ناب و اختصاصی تمیز کردن تخته وایت برد

استفاده صحیح از تخته وایت برد شامل چند نکته خیلی ساده و روان می باشد که با رعایت آن می توان در افزایش طول عمر محصول موثر واقع بود ،امروزه از تخته های وایت برد در مدارس،آموزشگاه ها ، ادارجات، دفاتر ، رستورانها و حتی خانه هایمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد .  عدم مراقبت صحیح از تخته وایت برد شما می تواند به آسیب دائمی سطح وایت برد شما منجر شود.

یکی از نکات خیلی مهم که خیلی ها شاید حواسشون نباشه پاک نکردن تخته وایت برد بلافاصله بعد از نوشتن می باشد .

برای افرادی که به تازگی اقدام به خرید تخته وایت برد نموده اند ، در اینجا لیستی از راه حل ها و روش های صحیح استفاده را آورده ایم:

هر چیزی و استفاده نکن:

  • برای تمیز کردن تخته وایت برد هر نوع تمیز کننده ی آشپزخانه یا حمام ، پاک کننده صنعتی یا محلول حاوی الکل ایزوپروپانول را استفاده نکنید…
  • هر نوع پارچه ای و یا دستمال کاغذی مناسب پاک کردن تخته وایت برد نیست…

حتما می پرسید چرا ؟؟؟؟

خب خیلی ساده بخواهیم بهتون بگیم اینه که فرمول هایی که در بعضی از مواد پاک کننده  صنعتی استفاده می شه حاوی مقادیر خیلی زیاد الکل ایزوپروپانول و مواد سمی هستند که باعث صدمه زدن به سطح تخته وایت برد می شوند،

در مورد مواد کاغذی درشت مانند کاغذ توالت و حوله های کاغذی نیز همین اتفاق می افتد. اگرچه ممکن است از نگاه اولیه صاف و بی ضرر به نظر برسند ، برخی از مارک ها تحت شرایط مناسب تمایل به خراش دادن سطوح فولادی و شیشه ای دارند. به همین دلیل بهتر است که از تمیز کردن کاملاً با آن محصولات خودداری کنید.

در برخی دستمال های و پارچه ها نیز به همین صورت هستند در صورتی که از جنس نامرغوب و خشک تهیه شده باشند می توانند باعث ایجاد خط و خش بر روی تخته وایت برد شوند.

پیشنهاد می کنیم حتما از موارد زیر استفاده کنید:

  • ماهیانه یک بار بوسیله ی دستمال نخی نمدار تخته را پاک کنید
  • از محلول های پاک کننده به خصوص الکل و بنزین و تینر فوری استفاده نکنید
  • پس از پایان استفاده تخته وایت برد را پاک کنید
  • از ماژیک استاندارد و معتبر استفاده کنید
  • از تخته پاکن نرم استفاده کنید و پس از مدتی که روکش تخته پاکن بلا استفاده شد آن را تعویض کنید
  • از اصابت و برخورد اجسام تیز با صفحه ی وایت برد جلوگیری کنید.

یک نکته جالب:

از قدیمیترین پاک کننده ها که سال هاست مردم از آن استفاده می کنند استفاده از سرکه و آب به عنوان ماده تمیز کننده می باشد، می توانید در هر فنجان آب یک قاشق چایخوری سرکه اضافه کنید و به همراه یک پارچه میکرو فیبر شروع به پاک کردن نمائید.

هرگز با دست خودتان اقدام به پاک کردن تخته وایت برد نکنید ، پوست شما حاوی روغنهای طبیعی است که روی سطح می ماند و می تواند با گذشت زمان آن را خراب کند، ممکن است برخی از افراد از خمیر دندان نیز استفاده کنند اما اینها همه پاک کننده های ساینده هستند و می توانند به تخته سفید شما آسیب برساند.

نکته پایانی در استفاده صحیح از تخته وایت برد:

اگرچه تمیز کردن تخته وایت برد یک کار خیلی ساده به نظر میاد ، اما کاری است که باید بطور منظم و صحیح انجام شود. از  مواد ساینده و پاک کننده هایی که به طور بالقوه می توانند به سطح تخته وایت برد شما آسیب برسانند ، دوری کنید.

بسیاری از پاک کننده ها وجود دارند که می توانند وایت برد شما را به طور موثری تمیز کنند تا آن را به خوبی جدید نگه دارد. با کمی مراقبت بیشتر ، تخته وایت برد شما می تواند به همان روزی که برای اولین بار از آن استفاده کردید ، به نظر برسد.

پیشنهاد اصلی ما به شما این که حتما از تخته پاک کن های مخصوص آسابرد استفاده کنید زیرا تمام تخته وایت بردهای تولیدی ما با آن آزمایش می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *